401
edits
mNo edit summary |
No edit summary |
||
Line 327: | Line 327: | ||
|[[Bread Charm]] | |[[Bread Charm]] | ||
|Gain {{Keyword|Consume}} | |Gain {{Keyword|Consume}} | ||
|- | |||
|{{CharmArt|Broken Charm}} | |||
|[[Broken Charm]] | |||
|'''-1''' {{Stat|Scrap}} | |||
|- | |||
|{{CharmArt|Coldheart Charm}} | |||
|[[Coldheart Charm]] | |||
|'''-3''' {{Stat|Health}} | |||
|- | |||
|{{CharmArt|Demon Eye Charm}} | |||
|[[Demon Eye Charm]] | |||
|Start with '''1''' {{Stat|Demonize}} | |||
|- | |||
|{{CharmArt|Fish Charm}} | |||
|[[Fish Charm]] | |||
|Gain {{Keyword|Aimless}} | |||
|- | |||
|{{CharmArt|Frostbite Charm}} | |||
|[[Frostbite Charm]] | |||
|Reduce effects by '''1''' | |||
|- | |||
|{{CharmArt|Frostwolf Charm}} | |||
|[[Frostwolf Charm]] | |||
|Start with '''4''' {{Stat|Frost}} | |||
|- | |||
|{{CharmArt|Frozen Sun Charm}} | |||
|[[Frozen Sun Charm]] | |||
|Increase {{Stat|Counter}} by '''1''' | |||
|- | |||
|{{CharmArt|Lazy Charm}} | |||
|[[Lazy Charm]] | |||
|Reduce {{Stat|Frenzy}} by '''x1''' | |||
|- | |||
|{{CharmArt|Ooba Charm}} | |||
|[[Ooba Charm]] | |||
|Start with '''3''' {{Stat|Snow}} | |||
|- | |- | ||
|{{CharmArt|Trash Charm}} | |{{CharmArt|Trash Charm}} | ||
|[[Trash Charm]] | |[[Trash Charm]] | ||
|Gain {{Keyword|Trash}} 1 | |Gain {{Keyword|Trash}} 1 | ||
|- | |||
|{{CharmArt|Weakness Charm (Cursed)}} | |||
|[[Weakness Charm (Cursed)|Weakness Charm]] | |||
|'''-1''' {{Stat|Attack}} | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits