77
edits
(Fixed things) |
(Added Willow, Burster, Gok, Grink, Spikewall) |
||
Line 504: | Line 504: | ||
|{{CardArt|Heartforge}} | |{{CardArt|Heartforge}} | ||
||[[Heartforge]] | ||[[Heartforge]] | ||
|- | |||
|{{CardArt|Beepop Mask}} | |||
||[[Beepop Mask]] | |||
| rowspan = 4 |{{CardArt|Willow}} | |||
| rowspan = 4 |[[Willow]] | |||
| rowspan = 4 |16 | |||
| rowspan = 4 |0 | |||
| rowspan = 4 |5 | |||
| rowspan = 4 | | |||
| rowspan = 4 |Apply '''5''' {{Stat|Overburn}} | |||
|- | |||
|{{CardArt|Azul Battle Axe}} | |||
||[[Azul Battle Axe]] | |||
|- | |||
|{{CardArt|Azul Candle}} | |||
||[[Azul Candle]] | |||
|- | |||
|{{CardArt|Azul Skull}} | |||
||[[Azul Skull]] | |||
|- | |||
|{{CardArt|Haze Balloon}} | |||
||[[Haze Balloon]] | |||
| rowspan = 3 |{{CardArt|Burster}} | |||
| rowspan = 3 |[[Burster]] | |||
| rowspan = 3 |10 | |||
| rowspan = 3 |1 | |||
| rowspan = 3 |4 | |||
| rowspan = 3 |{{Stat|Resist Snow}} | |||
| rowspan = 3 |Apply '''1''' {{Stat|Haze}} | |||
|- | |||
|{{CardArt|Haze Keg}} | |||
||[[Haze Keg]] | |||
|- | |||
|{{CardArt|Foggy Brew}} | |||
||[[Foggy Brew]] | |||
|- | |||
|{{CardArt|Demonheart}} | |||
||[[Demonheart]] | |||
| rowspan = 2 |{{CardArt|Gok}} | |||
| rowspan = 2 |[[Gok]] | |||
| rowspan = 2 |18 | |||
| rowspan = 2 |5 | |||
| rowspan = 2 |5 | |||
| rowspan = 2 | | |||
| rowspan = 2 |When hit, apply '''1''' {{Stat|Demonize}} to the attacker | |||
|- | |||
|{{CardArt|Totem of the Goat}} | |||
||[[Totem of the Goat]] | |||
|- | |||
|{{CardArt|Frost Bell}} | |||
||[[Frost Bell]] | |||
| rowspan = 2 |{{CardArt|Grink}} | |||
| rowspan = 2 |[[Grink]] | |||
| rowspan = 2 |8 | |||
| rowspan = 2 |1 | |||
| rowspan = 2 |2 | |||
| rowspan = 2 | | |||
| rowspan = 2 |description=Apply '''2''' {{Stat|Frost}} | |||
|- | |||
|{{CardArt|Frostbloom}} | |||
||[[Frostbloom]] | |||
|- | |||
|{{CardArt|Bitebox}} | |||
||[[Bitebox]] | |||
| rowspan = 2 |{{CardArt|Spike Wall}} | |||
| rowspan = 2 |[[Spike Wall]] | |||
| rowspan = 2 | | |||
| rowspan = 2 |4 | |||
| rowspan = 2 | | |||
| rowspan = 2 |4 {{Stat|Scrap}} | |||
| rowspan = 2 |{{Keyword|Frontline}}<br>{{Keyword|Smackback}} | |||
|- | |||
|{{CardArt|Sunglass Chime}} | |||
||[[Sunglass Chime]] | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits